Anasayfa | İdeal Kilo Hesaplama | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı | Kadın Forum

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Canlı Çiçeklerin Uzun Süre Solmaması İçin

Çiçekçiden çiçek satın alınıp eve geldikten sonra:

Kategori  Kategori : Hobi - Eğlence
Yorumlar  Yorum Sayısı :
Okunma  Okunma : 236278
Tarih  Tarih : 07 Haziran 2008 23:35

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto1. Vazoda suyun altında kalacak olan yapraklar koparılarak temizlenir.

2. Çiçeklerin sapları, sapın içine hava girip su alımını engellememesi için, su dolu bir kabın içine konur ve suyun içinde iken sapların uçları 2 cm kadar bıçakla veya makasla kesilir. Yeni kesilmiş olan sap hemen konulacağı vazoya veya aranjmana, kurumasına mahal vermeden, nakledilir.

3. Çiçeklerin konulacağı vazoya su filtresinden su koymayınız. Vazoya konulacak çiçeğin ömrünün daha uzun olması için 1 litre su içerisine 1 kutu gazoz veya yine bir litre su içerisine 1 çorba kaşığı şeker koyabilirsiniz.

4. Güllerinizin saplarını su dolu kabın içinde kestikten hemen sonra içinde ılık su (ve şeker veya gazoz) bulunan derin bir vazoya koyup aranje ediniz ve mümkünse serin ve karanlık bir oda veya buzdolabında "kendilerine gelmeleri için" bırakınız.

5. Eğer satın aldığınız aranjman, çiçekçiniz tarafından, gözenekli ve süngerimsi özel bir malzemeye (oasis) çiçeklerin saplanması ile yapılmış ise, çiçek saplarının dibe kadar saplanmış olmalarından emin olunuz ve aranjmana gazoz veya şeker ilave ediniz. Süngerimsi malzemeye saplanmış olan çiçekleri, saplarının içine hava kabarcıkları girmesini önlemek için, oynatmayınız.

6. Taze gül aranjmanınızı evinizin serin ve direk güneş ışığı almayan ve hava cereyanına maruz kalmayan bir köşesine yerleştiriniz.

7. Güller susayan çiçeklerdir. Vazonun sürekli dolu olmasına ve arada sırada şeker veya gazoz gibi solusyonlar eklemeye dikkat ediniz. Çiçekçinin kullandığı özel süngerimsi (oasis) malzemenin de sürekli ıslak olmasını sağlayınız.

8. Eve gelen lilyum'lar hafif açıldıkları zaman, içlerindeki pollen kesesi kesilip çıkarılmalıdır. Bu Lilyum'un ömrünü uzatır aynı zamanda polenden leke bulaşmasını önler.

Zamansız - prematür - solma, gülün eski olmasını işaret etmez. Bunun sebebi gülün sapına hava kabarcığının girip, içinde şeker bulunan suyun çiçeğe kadar ulaşmasını önlemesidir. Gülün sapının ucuna yakın kısmı tıkanmış olabilir veya sapın, su seviyesinin üstünde kalan kısmında bir yarık bulunabilir. Sap, yaralı veya tıkalı olan kısmının biraz üzerinden tekrar, suyun içinde iken (içine hava kabarcığı girmemesi için) kesilir ve gülün tamamı içinde ılık su dolu olan bir kaba daldırılır. Gül 1 saat içinde kendine gelecektir. Düzelen gül tekrar vazosuna veya çıkarıldığı aranjmana konur
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et

Doğuş Doğuş
Sebze Yemeği Yapaken Dikkat Edilecek Noktalar

SON DAKİKA HABERLERİ

ANKET

Sizce Nasıl Bir Evlilik Olmalı ?
Tüm AnketlerRSS Kaynağı | Yazar Girişi

Sitemizde bulunan kadınca diyet, zayıflama, makyaj, kadın sağlık,Evlilik,kadın için ilk gece , cinsel bilgiler, gebelik, kadınlara yönelik bilgiler,
kadınlarımızı bilgilendirme amaçlı olup, teşhis ve tedavi amaçlı değildir. Sağlık konularında lütfen doktorunuza danışınız… Kadınca Bilgi Portalı.

 


Site Ekle